15 czerwca 2020 Czyszczenie skóry przy użyciu zestawu Strong marki colourlock

Czyszczenie skóry przy użyciu zestawu Strong marki colourlock

Tapicerka skórzana, aby jak najdłużej zachowała dobry wygląd, wymaga częstej pielęgnacji dobrymi i bezpiecznymi środkami przeznaczonymi do tego celu. Dzięki temu skóra będzie dłużej wyglądała jak nowa i unikniemy jej niszczenia, które będzie wymagało kosztownej renowacji.

Bez wątpienia idealnie nadają się do tego preparaty marki Colourlock. Zadbać o tapicerkę skórzaną w swoim samochodzie lub w domu może każdy samodzielnie i nie jest to trudne.

Czyszczenie skóry w samochodzie krok po kroku:

Fotel widoczny na zdjęciu był czyszczony ostatni raz około 2 miesiące temu. Nie wygląda na mocno zabrudzony, jednak po takim czasie warto go wyczyścić i zabezpieczyć od nowa.

Na początku fotel należy dokładnie odkurzyć, aby pozbyć się zabrudzeń, które podczas czyszczenia szczoteczką mogłyby porysować powierzchnię skóry.

Do samego czyszczenia niezbędne będą:

  • Pianka do czyszczenia skóry (na tym fotelu użyty został Strong, jednak do bieżącej pielęgnacji zalecamy słabszą odmianę – Soft).

Strong Cleaner jest zalecany przede wszystkim do mocno zabrudzonych skór, które były dawno czyszczone. Soft jest zalecany do bieżącego czyszczenia na przykład co miesiąc lub do nowych aut, których tapicerka jeszcze dużo nie „przeżyła”. Jednak tapicerka skórzana w BMW jest wytrzymała i odporna, dlatego został użyty Strong, pomimo czyszczenia 2 miesiące temu. 🙂

  • Szczoteczka z odpowiednim włosiem.
  • Miękka mikrofibra.
  • Wiaderko lub miska z czystą i chłodną wodą.

Aby zobaczyć jaki efekt przyniesie czyszczenie skóry na tym fotelu (który wygląda na czysty), najlepszym sposobem jest wyczyszczenie tylko jego połowy.

Na początku szczoteczkę należy zamoczyć w wodzie i jej nadmiar dokładnie otrząsnąć. Następnie nanosimy preparat pianowniczką na szczotkę (wystarczą 2 – 3 rozpylenia) i czyścimy element po elemencie okrężnymi ruchami, nie dociskając zbyt mocno szczoteczki do skóry.

Po wyczyszczeniu elementu, piankę należy zebrać dokładnie mikrofibrą, a szczoteczkę znowu przepłukać w wodzie.

Różnicę widać gołym okiem. Tak się prezentuje fotel, który nie tak dawno był czyszczony i zaimpregnowany:

Impregnacja tapicerki skórzanej

Po wyczyszczeniu tapicerkę skórzaną zawsze należy zaimpregnować odpowiednim preparatem. Można to zrobić po upływie 1-2 godzin, aby skóra dobrze wyschła po czyszczeniu pianką. Świetnym preparatem do impregnacji tapicerek skórzanych jest Colourlock Leder Versiegelung.

Środek należy nanieść na miękką szmatkę (wystarczy kilka kropel) i wetrzeć w powierzchnię, element po elemencie, wzdłużnymi ruchami. Tak zaimpregnowany fotel należy zostawić na 1 – 2 godziny, aby preparat się dobrze wchłonął. Zastosowanie tego produktu zapewni ochronę przed przetarciami i przebarwieniami skóry oraz utrwali efekt po czyszczeniu.

Zestawy Colourlock:

Zestawy do czyszczenia tapicerek skórzanych są dostępne w naszym sklepie internetowym:

Odnośnie czyszczenia i zabezpieczania tapicerki skórzanej, polecamy także obejrzeć TEN FILM.